Baldų Priežiūra

AUDINIŲ PRIEŽIŪRA

Norint, kad jūsų baldai ilgai tarnautų ir džiugintų, būtina naudoti juos pagal paskirtį ir tinkamai prižiūrėti gobeleną ar natūralią odą. Baldinio audinio ir natūralios odos ilgaamžiškumas labai priklauso nuo naudojimo ir priežiūros. Rekomenduojame kartu su baldais įsigyti ir jų priežiūros priemonių. Įsigijus naujus baldus, tiek iš natūralios odos, tiek iš gobeleno, patariame viršutinį paviršių impregnuoti specialiomis priemonėmis, jei tai leidžia medžiagos savybės. Tai palengvins baldų valymą, nes apsauginės priemonės sudaro plėvelę, nepralaidžią purvui, drėgmei ir riebalams, nepakeisdamos audinio spalvos. 

**Natūralūs apmušalai turi unikalių savybių ir išvaizdą**, nepriklausančią nuo gamintojo. Natūrali oda yra gyva medžiaga, todėl atspalviai gali šiek tiek skirtis tarp atskirų gaminių. Tekstūros skirtumai, įbrėžimai, randai, vabzdžių įkandimai ir tam tikras grūdėtumas – tai natūralios odos požymiai, kurie suteikia baldams organiškumo ir prabangos. Laikui bėgant, odos atspalvis ir blizgumas gali kisti, gali atsirasti apmušalo laisvumas – visa tai yra natūralios odos savybės.

SU EKSPLOATAVIMU SUSIJUSIOS PASTABOS

**Įspėjimas!** Jei baldas turi įtrūkusią, įlūžusią ar atsiskyrusią detalę, nenaudokite jo ir kreipkitės į pardavėją dėl remonto. Naudokite tik gamintojo patvirtintas atsargines detales.

DĖMESIO! Baldus eksploatuokite pagal jų paskirtį, neperkraukite elementų, nes tai gali pažeisti jų patvarumą. Nelipkite ant rašomojo stalo ar kitų baldų, nesikarkite ant durų, nelipkite ant lentynų, neperkraukite stalčių. Sunkiausius daiktus laikykite žemiausiuose stalčiuose ir neatidarinėkite daugiau kaip vieno stalčiaus vienu metu.

Baldai turi būti eksploatuojami sausose patalpose ir apsaugoti nuo kenksmingų atmosferos sąlygų. Nestatykite baldų arti šilumos šaltinių, atviros ugnies (pvz., židinio, krosnelių, šildytuvų).

VALYMAS

Baldus valykite minkštu, drėgnu skudurėliu arba švelniomis priežiūros priemonėmis ir nusausinkite juos skepetėle. Nenaudokite baliklių, nenardinkite baldų į vandenį, venkite šiurkščių audinių ar abrazyvinių medžiagų, galinčių sukelti paviršiaus įbrėžimus. Nenaudokite agresyvių valiklių bei alyvos pagrindu pagamintų priemonių.

Eksploatavimo metu baldų sujungimai gali atsilaisvinti. Rekomenduojama periodiškai tikrinti ir priveržti varžtus bei kitas jungtis, ypač judamųjų dalių (durų, stalčių kreipiamųjų). Komodose ir spintose įdiegta papildoma apsauga nuo nuvirtimo, kurią reikia pritvirtinti prie sienos.

Baldus eksploatuokite sausose, vėdinamose patalpose (temperatūra nuo +5C iki +35C, santykinis oro drėgnumas nuo 30% iki 70%). Keičiant baldų stovėjimo vietą, juos perneškite, o ne stumdykite.

**Natūralios faneruotės baldai gali pakeisti atspalvį dėl šviesos poveikio laikui bėgant**, todėl nauji baldai, pastatyti šalia senųjų, gali būti kitokio atspalvio. Baldų spalva taip pat gali skirtis, jei tam tikros jų dalys bus nuolat veikiamos šviesos, o kitos – ne.

  • Nestatykite baldų per arti židinio ar oro kondicionieriaus ventiliacijos angos, nes tai gali deformuoti medžiagą ar pažeisti apdailą. Baldų apačioje pritvirtinta speciali danga apsaugo grindų paviršių nuo subraižymo.


Draudžiama:
Braižyti ar kitaip veikti baldų paviršių kietais, aštriais daiktais. Daužyti, kaitinti baldus ar naudoti juos ne pagal paskirtį. Pilti ant paviršiaus tirpiklių, rūgščių ar šarmų. Naudoti valymo priemones, kurių sudėtyje yra rūgščių, šarmų ar abrazyvinių medžiagų. Mechaniniai pažeidimai nebus taisomi garantiniu laikotarpiu.